Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nitratreduktor

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Nitratreduktor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 10:52 Mrakoplash Re: zeryk
Zahlédl jsem tam zmínku o terčovcích, tak mne napadá teplota. Ne všem kytkám se líbí vysoké teploty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 09:54 zeryk Re: filipsi
Právě,a včem, teď babo raď.
Když zhrnu co dělám:

1,svítím cca. 300W 12 hoď/denně

2,hnojím PMDD 15-20 ml denně

3,měním vodu 100 l/týdně 75 z osmózy + 25 z kohotku ( voda z osmózy No3 - 5; Gh - 4; Kh - 3)

4,filtr jsem propláchl během měsíce kompletní(káždý týden 1-2 komory v akvarijní vodě)

5,odkalování se snažím skoro všude dělat zodpovědně. Občas se najde místo( velice zřídka, kde jdou bubliny z písku). Teď při odkalování posledních 10 l jsem našel místo, kde to trochu hnilo(smrádek) to místo si pamatuji a při dalším odkalování se na něj zaměřím. V místě krmení bez bublin.

6,terčáci a ostatní osádka se chová normálně. Žerou, kadí vše O.K. I když postupně umře nějaká neonka, tak se stav v nádrži snižuje. Myslím si, že mám přerybněno.

7,Blyxa, rotala 110% radost, Hygrophiila difformis a Tiger Lotus Green 95% radost, Hygrophila polysperma 88% radost, Ceratopteris thalicroides, ten mě rostl úplně perfektně a teď nic moc a radost tak 60% ale pomalu se zvedá.Červený lotus zanikl a nové cybulky ani nevylezli.Hygrophila Siamensis ta rostla do půly nadrže. Pak se zasekla a začala pelíchat, až nezbyla v akva ani ks :-( (dělali se dírky v listech) Tento stav se dělal i u Polysperma, ale teď se to lepší.

8, testy mám od Sery

9, závěrem. Ono asi přehnaná péče škodí. Snažím se dělat akva zodpovědně,ale toto mě mrzí.

10, Tady nemám tolik informací a fotek (nedostatek času) víc je na viz odkaz.Časem doplním. www.akvarko.cz/…

Napsal jsem to jak jsem to cítil, omluva za chyby a zaneodborné názmy, já si na to nepotrpím, díky Petr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 09:03 Muž filipsi [1297] Re: zeryk
Nejak je to pro me zamotane, to se vse scita, nebo tech 116W je maximum, co sviti? Pokud maximum, je to opravdu malo.
(edit - nojo, asi scita, to by akva nevypadalo tak jak vypada. Kolem tech 300 je akorat, v tom chyba nebude)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 08:57 zeryk Re: Sid
celkem jo, ale nastala drobná změna, malinko se přidávalo, kvůli ni (Heteranthera zosterifolia).

Takhle to něja svítí teď

18 W 1, 08,00 - 10,00 hod 2 hod (táto se pak zapne v 11 hod)
58 W 2, 09,45 - 21,45 hod 12 hod
116 W 4, 10,05 - 21,25 hod 11,5 hod
76 W 5, 10,15 - 21,15 hod 11,66 hod
36 W 6, 09,00 - 21,35 hod 12,58 hod
18 W 7, 11,00 - 22,00 hod 11 hod
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 08:27 Muž Sid [6657] - RostlinyRe: zeryk
...světla je myslím dost... svítím 12,5 hod 2x 58W...
To jako do toho vašeho akviška v prezentaci? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 07:27 zeryk Re: MiHl
Díky za názor,světla je mislím dost. Už kvůli ni na ni svítím 12,5 hod 2 x 58 W a mrcha ne a né.Už jse mě i pod hladinou na lotusu dělá lehounce zel.řasa ale to mě neva ten ustříhnu v pátek :-) . Rychlerostoucí roslin se zbavovat nechci, neboj. Ale když mrcha nechce růst tak co sní ? vyhodit a hledat jiné řešení.
díky Petr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 08:02 Muž MiHl [55] - CichlidyRe: zeryk
Co znamená, že se ji nedaří?
Já bych řekl, že může mít obecně jen dva problémy.
1)málo světla
2)ancistrus - ne že by ji žral, ale při jejím čištění ji poláme listy

jinak jsem se nesetkal s tím, že by s ní byl nějaký neobyčejný problém (tzn. když jsou ostatní kytky v pořádku).

Taky je to jedna z mála rychle rostoucích,co máš v nádrži, takže pokud chceš držet dusík dole, moc bych se rychle rostoucích kytek nezbavoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 07:17 zeryk Re: navik, Usine
Díky chlapy za názory. Vím, že ryb je tam teď dost. Žrádlo jim ubírat nebudu, já si taky přidám :) Ale ono ty drobné rybky časem zmyzí a budou tam převážne terčáci a pár teter.
Co jset taky pochopil, že filtr mě vyrábí NO3 , které by měli likvidovat rostlinky. A asi tomu není úplně až tak. Ale objem filtrační hmoty se mě nechce zmenšovat, raději to nechám tak.

Jinak se vás ještě zeptám čím bych mohl nahradit Heteranthera zosterifolia. Nechce se mě hledat a spíš se podívám co kdo poradí, vůbec se jí nedaří
díky Petr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2009 22:34 Muž Sid [6657] - RostlinyRe: Usine
V čem je příliš velký filtr konkurentem rostlin? A mám tomu rozumět tak, že např. přiměřeně velký filtr konkurentem rostlin není? :-)
Jinak naprostý souhlas s Navikem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2009 21:51 Usine Re: navik
Příliš velký filtr je konkurent rostlin. 170 litrový filtr se mě zdá být spíš předimenzovaný než naopak. Sám jsem drobet molitanu už vyndal. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2009 21:09 Muž navik [908] - SumciRe: Usine
Usine, tentokrát si dovolím s Vámi nesouhlasit. Souhlasím, že množství NO3- není nijak tragické. Zmenšení filtru tento problém nevyřeší, v jistém případě pokud je poddimenzován by to mohla být i špatná volba zhoršující oxidaci dusitanů a zvýšení jejich množství... Spíše bych poradil redukovat produkci odpadních N-látek (snížit počet konzumentů popř. optimalizace množství krmiva).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2009 20:49 Muž many [9] zeryk
ahoj,mám jako Vodička.Akorát že krátce.Není ještě řádně zaběhlý.Snad později vymněníme zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2009 19:16 Usine Re: zeryk
Je to pořád norma pro pitnou vodu. Pochybuji že se ti to podaří snížit. Musel by jsi zmenšit obsah filtrační hmoty. NO3 ti totiž vyrábí filtr a podle osádky má i z čeho. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2009 18:31 Muž filipsi [1297] Re: zeryk
Nojo, ryb je tam pekelne hodne :(, to neni divu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2009 15:37 zeryk Re: filipsi
děkuji oběma. Vodu měním týdně cca.100 l vody a i na některých místech do hloubky. Vím, mám dost ryb a krmím převážně mraženým žrádlem a to je ten kámen úrazu. Ryby jsou v pohodě rostliny rostou ale NO3 mě trochu děsí zatím je na hraně 50
Děkuji oběma za názor, ale budu muset něco koupit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2009 14:59 Muž filipsi [1297] Re: zeryk
Take pouzivam variantu c.1, velice ucinna, tak, ze N je nutno pridavat ;-) . + rozumne zarybneni.
Pokud to z nejakych duvodu nejde (akva ma byt hole), zminil bych jeste jednu metodu, co v odkazu neni - pravidelnejsi a castejsi vymena vody. To byva krome rozumneho rustu rostlin nejlepsi a nejlevnejsi N-reduktor :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2009 14:38 Muž MiHl [55] - CichlidyRe: zeryk
zkušenosti s tím nemám, nikdy jsem to nepotřeboval

možná se ti bude hodit pmdd.mrp-cz.com/…

já používám variantu č. 1 - rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2009 13:28 zeryk – NITRATREDUKTOR
Chtěl jsem poprosit pokud má někdo zkušenost s nějakým NITRATREDUKTOREM.
Vím, že V.Vodička má
www.profizoo.cz/…
Tento jsem našel na slovenským eshopu
www.shopakva.sk/…

K tomu jsem našel nějaký popis viz další odkaz

translate.google.cz/…

Pokud máte někdo nějakou zkušenost radu nebo něco podobného a hlavně ne něco drahého, díky Petr

Už jsem psal na akvarko i na akvarista a nic tak zkusím ještě tady

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 1492x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10357-nitratreduktor